Owijka na kierownicę rowerową SL Geo

Owijka na kierownicę rowerową SL Geo

Owijka SL Geo nie tylko dobrze wygląda, ale jest również bardzo funkcjonalna, lekka i wytrzymała.

  • Powierzchnia Microtex PU zapewnia oddychającą, wygodną i niezwykle przyczepną owijkę, która jest wysoce odporna na pot i zmiany klimatyczne.

  • Lepka, antypoślizgowa powierzchnia ze skóry PU o unikalnej fakturze zapewnia dodatkową przyczepność w każdych warunkach.

  • Bardzo łatwa do nawijania, trudna do zerwania

  • Przyciągający wzrok geometryczny wzór, który sprawi, że się wyróżnisz.

  • Superlekka waga - tylko 60g/para

  • W zestawie z szczelną zatyczka Premium

Owijka na kierownicę rowerową SL GeoOwijka na kierownicę rowerową SL Geo

Owijka na kierownicę rowerową SL Geo

 

Jak założyć owijkę rowerową?  Montaż owijki rowerowej

  Prawda jest taka, że dokładnie i estetycznie zamontowana owijka rowerowa wymaga od nas trochę sprytu i manualnych zdolności. Wymiana jej to praca dość pracochłonna i wymagająca skupienia. Zapewne wielu z Was woli oddać rower do serwisu w celu wykonania tej czynności. Lecz nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, więc jeśli ktoś nigdy nie montował owijki w swoim rowerze musi to kiedyś spróbować. Pamiętajmy; ćwiczenie czyni mistrza. Może się okazać że jest to dla nas bardzo prosta czynność.  :-)

Owijka na kierownicę rowerową SL Geo

   Na początku pozbywamy się starej owijki.  Zapewne zmuszeni będziemy do gruntownego oczyszczenia wszystkiego co pozostało na kierownicy. A więc reszki starej owijki, kleju, kurzu i wszelakiego rodzaju zanieczyszczenia. Na koniec dobrze jest przemyć kierownicę odtłuszczaczem.

   Skoro już mamy usuniętą owijkę przyjrzymy się stanowi pancerzy, linek, wszelakich okablowań. Mamy w tym momencie wygodny do nich dostęp, więc skorzystajmy z możliwości wykonania przeglądu.

   Nawijanie nowej owijki zaczynajmy od krańców kierownicy. Cały czas pilnujemy aby była odpowiednio naprężona. Na końcach kierownicy zostawiamy trochę naddatku i wpychamy go do środka blokując montowanym korkiem.

Owijka na kierownicę rowerową SL Geo

   Owijkę nawijamy w ten sposób aby kolejne warstwy zachodziły na siebie mniej więcej w połowie. Jeśli jednak chcemy  mieć trochę grubsze „chwyty” zagęszczamy troszkę warstwy. Nie przesadzajmy jednak z tym, gdyż musimy uwzględnić długość owijki.

   Na samym końcu robimy dwa zwoje w jednym miejscu. Aby nam się owijka nie odwinęła zabezpieczamy ja taśmą. 

 

Owijka na kierownicę rowerową SL Geo